Часто задавані питання

plus icon

Я використав моторну оливу SAE 15W-40. Чи рекомендується змінити її на олву 10W-40 або 5W-40 перед зимовим сезоном?

Через низькі температури в зимові місяці в'язкість оливи при холодному запуску значно підвищується. Тому оливі потрібно більше часу, щоб досягти всіх точок змащення двигуна. Таким чином, має сенс протягом зими використовувати моторну оливу зі зниженою в'язкістю за низьких температур (наприклад, BIZOL Gold 10W-40 або, ще краще, BIZOL Platin 5W-40). Така олива досягає критичних точок у двигун набагато швидше, що значно знижує зношування при холодному старті. Крім того, зменшується витрата палива під час роботи непрогрітого двигуна та шкідливі викиди. Таким чином, досягається більш короткий час запуску, більш плавна робота двигуна та збільшений термін служби акумулятора.

Увага! Перед заміною оливи необхідно ознайомитись з відповідними вказівками в посібнику користувача для вашого автомобіля.

 
plus icon

Що таке "каталітичний нейтралізатор" та які його принципи дії?

Каталізатори є речовинами, які при додаванні до інших речовин ініціюють хімічну реакцію між ними або впливають на них (прискорюють, уповільнюють, спрямовують), не змінюючись самі. У галузі виробництва мінеральних олив головним чином використовуються тверді каталізатори, такі як кобальт, молібден, платина, нікель, барій і т.д., які часто пов'язані з каталітичним середовищем.

Як правило, існують одно-, дво- та трикомпонентні каталітичні нейтралізатори для легкових автомобілів з бензиновими двигунами. Разом з лямбда-зондом і блоком управління (залежно від умов експлуатації) вони є частиною вихлопної системи та застосовуються для переробки забруднюючих вихлопних газів (наприклад, вуглеводні CH, оксиди азоту NO та моноксид вуглецю CO) у досить нешкідливі гази (водяна пара H2O, двоокис вуглецю СО2 та азот N).

 
plus icon

Які аспекти слід враховувати під час перевірки рідини для автоматичних коробок?

Перш ніж перевіряти рівень рідини для автоматичних коробок передач, перегляньте рекомендації, наведені виробником коробки передач у посібнику користувача. Як правило, перевірку необхідно здійснювати під час перебування транспортного засобу на горизонтальній поверхні. За допомогою щупа коробки перевірте рідину на колір та запах. Вона має бути червоного кольору і мати вигляд прозорого сиропу. Якщо рідина непрозора, із запахом горілого, транспортний засіб має перевірити технічний спеціаліст.